طراحی سایت استاتیک و داینامیک چیست ؟

طراحی سایت استاتیک و داینامیک چیست ؟

به صورت کلی سایت‌های استاتیک به وب سایت هایی گفته می‌شود که تغییرات در آن‌ها صورت نمی‌گیرد و از این گونه وب سایت‌ها جهت معرفی کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد و طراحی سایت آن‌ها از قیمت پایینی برخوردار می‌باشد . یکی از نقاط ضعف عمده این گونه از وب سایت‌ها را می‌توان در تغییر اطلاعات آن دانست که جهت برآورده شدن این گونه خدمات باید از طراح آن کمک گرفته شود و انجام این امور خود نیاز به هزینه‌های اضافی است .

سایت‌های داینامیک ، محتوا و اطلاعات ان‌ها به صورت مداوم در تغییر بوده و بنابر کاربرد و نیازمندی سایت توسعه می‌یابند . هزینه اولیه و همچنین نگهداری این دسته از سایت‌ها نسبت به سایت‌های ایستا بالاتر می‌باشد . اما از فواید آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت :

  • عدم نیاز به هزینه برای بروزرسانی کردن اطلاعات
  • امکان مدیریت پارامترهای مورد نیاز برای سئو سایت

برای یک شرکت که محصول محور بوده ضروری است که از سایت‌های داینامیک مورد استفاده قرار دهد . 

سایت‌های استاتیک به صورت خلاصه به سایتی گفته می‌شود که پنل مدیریتی ندارد و جهت مدیریت آن نیاز به یک فرد متخصص به زبان‌های برنامه نویسی تحت کلاینت می‌باشد که این مورد هزینه‌های اضافی را برای سازمان یا فرد برقرار خواهد ساخت . حال باتوجه به خصوصیات جهت تبدیل یک سایت ایستا به سایت داینامیک نیاز به برقرار سازی پنل مدیریت است که کاربران عادی بتوانند به آسانی و بدون پرداخت هزینه اقدام به روزرسانی وب سایت پردازد .

سایت‌های استاتیک به عنوان اولین وب سایت هایی بودند که طراحی شدند و قبل از ساخت سایت ، اطلاعات مورد نیاز یکباره جمع آوری شده و سپس متخصص به طراحی آن می‌پردازد . و طراحی آن‌ها به گونه ای باید صورت بگیرد که دیگر نیاز به تغییرات آن‌ها نباشد که می‌توان این مورد را غیرممکن دانست .

فرم ارسال نظر